More

  10 nejočekávanějších filmů roku 2023, co neminout?

  Mysteriózní horory, komedie, akční filmy i biografická dramata se špičkovým hereckým obsazením nabídne rok 2023. Jedním z nejočekávanějších filmů je životopisné drama Oppenhaimer s Cillianem Murphym v hlavní roli a režisérem Chistophrem Nolanem.

  Projděte si v chronologickém pořadí přehled 10 snímků, které očekáváme v příštím roce nejvíce. Seznam je velmi různorodý, proto si svého favorita vybere téměř jistě každý.

  1. Někdo klepe na dveře (3. únor)

  V tomto filmu si na své přijdou zejména milovníci mysteriózních hororů, kdy jedna vražda může zabránit konci světa. Na první pohled prvoplánový hororový příběh, který ovšem může velmi překvapit.

  Mladý pár Jonathan Groff a Dave Bautista spolu s jejich dcerou, odjíždí na dovolenou na chatu uprostřed lesů. Rodinná idylka se změní ve chvíli, kdy dovnitř vtrhnou cizinci a tvrdí, že někoho z nich musí zabít, aby nedošlo ke zničení světa.

  Po několika letech hereckého půstu tvoří jednu z postav i Rupert Grint (Ron z filmu Harry Potter). Pod režií i scénářem je podepsaný M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení, Rozpolcený).

  Trailer k filmu Někdo klepe na dvěře

  2. John Wick: Kapitola 4 (24. březen)

  Seznamte se John Wick” již po čtvrté. Keanu Reeves (John Wick) se i v dalším díle vydává bojovat proti svým protivníkům. Cena za jeho dopadení je stále vyšší, a proto John vyráží do boje napříč celým světem. Děj se odehrává například v New Yorku, Paříži, Ósaku nebo Berlíně. Režie se opět ujal Chad Stahelski.

  Vedle Keanu Reeves si ve filmu zahrají také Laurence Fishburne, Ian McShane nebo populární švédský herec Bill Skarsgård.

  Trailer k filmu John Wick: Kapitola 4

  3. Killers of the Flower Moon (květen)

  Ve filmu režiséra Martina Scorseseho (Vlk z Wall Street, Prokletý ostrov, Letec) se opět představí Leonardo DiCaprio a Robert De Niro, stejně jako tomu bylo ve filmu Irčan (2019), oceněným řadou filmových kritiků. Děj filmu se odehrává ve 20. letech 20. století a pojednává o sérii vražd domorodých Američanů, příslušníků kmene Osage. Vyšetřování se chopí F. B. I pod vedením J. Edgara Hooveera.

  Trailer k filmu Killers of The Flower Moon

  4. Indiana Jones a volání osudu (30. červen)

  Páté pokračování úspěšného dobrodružného filmu Indiana Jones opět s Harrison Fordem v hlavní roli. Ford oslavil letos v červenci 80. narozeniny a proslýchá se, že pro filmové záběry byl digitálně omlazen. Novinkou je i režie filmu – Steven Spielberg, který režíroval všechny předchozí filmy Indiana Jones, předal pomyslné žezlo režisérovi Jamesovi Mangoldovi (Le Mans´66, Walk The Line, Identita).

  Vedle Forda si zahrají také Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Boyd Holbrook nebo Toby Jones.

  Trailer k filmu Indiana Jones a volání osudu

  5. Oppenheimer (21. červenec)

  Dá se říct, že téměř vše, co natočí Christopher Nolan uspěje na předních místech v žebříčku nejpopulárnějších filmů. Nolan si pro tento snímek vybral do hlavní role Cilliana Murphyho (Peaky Blinders, Inception), který hraje amerického fyzika J. Roberta Oppenheimera, pravděpodobně prvního vynálezce atomových zbraní. Film mapuje 45 let života, tohoto slavného vědce. Nolan si vybral Murphyho do svého filmu již po 6. Další zajímavostí je, že po 20 letech není Nolanův film distribuován společností Warner Bros, ale Universal Pictures.

  Dále hrají Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie a Josh Hartnett.

  Trailer k filmu Oppenheimer

  6. Roosevelt (14. červenec)

  Režisér Martin Scorsese si vybral Leondarda DiCapria jako představitele Theodora Roosevelta. Film zachycuje formativní roky Roosevelta, jak se přeměnil z nepatrného a privilegovaného newyorského politika s harvardským titulem na statného velitele Rough Riders. Mapuje cestu, která ho dovedla až k newyorskému guvernérovi, viceprezidentovi a pak i do Bílého domu.

  7. Barbie (21. červenec)

  Akční komediální snímek známe panenky Barbie v podání populární herečky Margot Robbie a Kena Ryana Goslinga. Barbie žije ve svém “Barbielandu” a náhle je vyhnána do skutečného světa.

  Trailer k filmu Barbie

  8. Napoleon (září)

  Film zpracovává pohled na původ francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparta a zachycuje jeho vzestup jakožto císaře. Ve snímku je vykreslen i vztah s jeho manželkou a jedinou skutečnou láskou Josephine.

  V hlavní roli Napolena si zahraje Joaquin Phoenix.

  9. Ferrari (20. říjen)

  Další životopisné drama, tentokrát s hlavní postavou E. Ferrari, zakladatelem slavné italské značky sportovních aut. V hlavní roli se objeví Adam Driver (Klan Gucci, Star Wars: Poslední z Jediů), dále se ve snímku objeví Penélope Cruz, Shailene Woodley nebo třeba Jack O’Connell.

  10. Disappointment Blvd.

  Joaquin Phoenix si kromě životopisného dramatu Napoleon, zahraje další roli ve filmu Disappointment Blvd. Film mapuje desítky let trvající portrét jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů všech dob.

  Režie Ari Aster.

  Datum premiéry zatím není znám.

  Trailer k filmu Disappointment Blvd.

  Přihlásit přes Seznam