More

  Černé zrcadlo se vrací se šestou sérií, která rozšiřuje hranice technologického hororu

  Black Mirror (Černé zrcadlo), inovativní antologická sci-fi série, která dokáže nastavit zrcadlo našemu technologickému světu, se vrátila po čtyřleté pauze s úplně novou šestou sérií. Sérii pro Netflix vytvořil a napsal britský režisér Charlie Brooker, který opět předvádí svůj výjimečný talent v propojování technologie s lidskými touhami, obavami a temnými stránkami společnosti.

  Black Mirror je známý svým temným a dystopickým pohledem na současnou a budoucí technologii. Každá epizoda je samostatným příběhem, která zkoumá, jaké dopady mohou mít technologie na naše životy. Šestá série se od minulých částečně liší, protože unikátní a provokativní příběhy nejsou vždy závislé na technologiích a nemusí jít pouze o budoucnost.

  Jednou z hlavních předností Black Mirror je jeho schopnost reflektovat současné technologické trendy a jejich možné důsledky. Šestá série se zaměřuje na témata jako umělá inteligence, streamingové služby, či bezpečnost. Každá epizoda představuje alternativní verzi světa, ve kterém se tyto technologie vyvinuly do krajních a někdy i nebezpečných forem v mnohem děsivějším světě než jsou diváci z přechozích sérií zvyklí.

  Mezi herci se objeví Aaron Paul, Anjana Vasan, Annie Murphy, Auden Thornton, Ben Barnes, Clara Rugaard, Daniel Portman, Danny Ramirez, David Shields, Himesh Patel, John Hannah, Josh Hartnett, Kate Mara, Michael Cera, Monica Dolan, Myha’la Herrold, Paapa Essiedu, Rob Delaney, Rory Culkin, Salma Hayek Pinault, Samuel Blenkin či Zazie Beetz.

  Z hlediska diváků si vysoké hodnocení drží především první tři díly z pěti. Někteří diváci se ovšem podivují, že například druhý díl se nevěnuje nijak významně technologiím, jak je u všech předchozích dílů Černého zrcadla zvykem. Na Netflixu je nová série dostupná od 15. června.

  Přihlásit přes Seznam