More

  Česko-slovenský film Známí neznámí je remakem italské komedie Naprostí cizinci

  Hořkosladká komedie Známí neznámí (2021) o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku, je remakem původní italské komedie Naprostí cizinci (2016), která je díky množství lokálních kopií zapsána v Guinessově knize rekordů.

  Postavy se znají už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad – dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…?

  Netflix nabízí kromě české verze také například francouzskou verzi Nemáme co skrývat (2018). Téměř každé lokální filmové zpracovaní scénáře Paola Genovesy si drží vysoké divácké hodnocení a liší se jen v malých detailech. Například česká verze je točena jako silvestrovská oslava, zatímco francouzská verze je v rámci setkání při zatmění měsíce.

  Mezi další filmová zpracování patří například německé Téměř dokonalá tajemství (2019), turecké Cebimdeki Yabancı (2018), španělské Perfectos desconocidos (2017) a mexické Perfectos desconocidos (2018). Celkem již vzniklo minimálně 23 lokálních remaků. Tento rok má být uveden například nový dánský remake.

  Zdroj dat článku je SerialGuru.cz.

  Přihlásit přes Seznam