More

  David Koller, ukrajinský dětský sbor i kapela z Charkova podpořili akci před ambasádou Ukrajiny

  V sobotu se několik tisíc lidí sešlo na podporu Ukrajiny v Praze na Letné. Akce nazvaná Vidíme jasně, co je třeba udělat pořádaná organizacemi Dárek pro Putina, Paměť národa, Milion chvilek a velvyslanectvím Ukrajiny přilákalo odhadem přes 10 tisíc lidí.

  Po proslovech osobností včetně velvyslance USA a vzpomínkového videomappingu na budově ministerstva vnitra se vydal dav pochodem k velvyslanectví Ukrajiny. Pochod prošel i kolem ruské ambasády, před kterou vznikl pietní pomník ze zapíchaných ukrajinských vlaječek připomínající tisíce obětí ruské agrese.

  Hlavní část akce se konala na pódiu před ambasádou Ukrajiny v pražském Bubenči. Mezi řadou řečníků pronesl svůj projev i nově zvolený český prezident Petr Pavel. O kulturní část se postarala hip hopová kapela TNMK z Charkova, jejíž někteří členové jsou součástí ukrajinské armády. Publikum dojalo také vystoupení dětského sboru ukrajinských uprchlíků organizace Kroky dobra.

  Akci moderovali Jindřich Šídlo a Světlana Witowská. Zástupci spolku Dárek pro Putina, kteří vybrali prostředky na zbraně pro ukrajinskou armádu, obdrželi ocenění od ukrajinského generála, které předala zástupkyně uskupení Hlas Ukrajiny. Celé setkání zakončilo vystoupení kapely Davida Kollera.

  Přihlásit přes Seznam