More

  Dokument o církvi Hillsong spojované s Justinem Biebrem přináší šokující odhalení

  Dokument s názvem “Hillsong: Odhalení megacírkve” přináší kontroverzní pohled na jednu z největších církví současnosti. Tento film se snaží odhalit různé aspekty Hillsongu, které často zůstávají skryté za jeho zdánlivě úspěšným a okouzlujícím obrazem.

  Hillsong se stala světově proslulou církví se sídlem v Austrálii a pobočkami po celém světě. Je známá svým moderním hudebním stylem, charismatickými kazateli a dynamickými bohoslužbami, které přitahují tisíce lidí. Její hudba se stala fenoménem a její písně jsou zpívány po celém světě. Americký pastor Carl Lentz se stal duchovním poradcem Justina Biebera a dalších celebrit. Nicméně, tento dokument se snaží odhalit temné stránky této mega církve, která ve skutečnosti funguje jako holding společností s ručením omezeným.

  Jedním z hlavních témat dokumentu je finanční aspekt Hillsongu. Církev Hillsong vykazuje obrovské zisky ze svých aktivit, včetně prodeje hudebních alb, knih a koncertních vstupenek. Dokument se ptá, jak jsou tyto finance spravovány a zda jsou využívány k dosažení skutečného náboženského poslání. Zpochybňuje se, zda církev Hillsong opravdu investuje dostatečné množství finančních prostředků do charitativních projektů a pomoci potřebným.

  Dalším důležitým tématem je autorita a moc v církvi Hillsong. Církev je vedená charismatickými kazateli a vůdci, kteří mají velký vliv na své stoupence. Dokument se zabývá otázkou, zda tato autorita není příliš silná a zda je vůdcům dostatečně kladen důraz na transparentnost a odpovědnost. Zmiňuje také případy, kdy někteří vůdci církve byli obviněni z etických pochybení a zneužití moci. Například pastor Carl Lentz kázal o nepřípustnosti předmanželského sexu, přitom byl sám přistižen při nevěře.

  Dokument také přináší kritický pohled na teologii a učení církve Hillsong. Zmiňuje, že církev se staví konzervativně k některým kontroverzním tématům, jako je homosexualita nebo rovnost žen. Zpochybňuje se, zda jsou tato učení opravdu v souladu s moderním světem a zda jsou v souladu s křestanstvím. Existuje také podezření, že někteří vedoucí pastoři mohou mít velmi vysoké platy a žít luxusním životním stylem na úkor věřících.

  Další důležitou otázkou je vztah mezi vedoucími pastory a dalšími členy Hillsongu. Někteří bývalí členové církve tvrdí, že byli zastrašováni a vykořisťováni ze strany vedení. Existují zprávy o emocionálním zneužívání, manipulaci a neadekvátním zacházení s lidmi, kteří se rozhodli opustit církev.

  Transparentnost a odpovědnost jsou další důležitá témata, která dokument zmiňuje. Někteří kritici tvrdí, že vedení Hillsongu nedostatečně informuje členy o důležitých záležitostech týkajících se církve a rozhodování. Existují obavy, že hierarchie a moc v církvi jsou soustředěny do rukou několika vybraných osob, což brání demokratickému procesu a účasti ostatních členů.

  Čtyřdílný dokument je nyní k dispozici na streamovací službě HBO Max a dalších. Po uvedení prvních tří dílů došlo v organizaci k výrazným změnám i snížení počtu věřících. Čtvrtý díl poté s odstupem zobrazuje dopad původně třídílné série.

  Přihlásit přes Seznam