More

  Které aplikace pro Android Auto by neměly na cestách chybět?

  V současné době se velmi rychle rozšiřuje dostupnost technologie Android Auto i v množství nových aut na českých silnicích. Propojení vašeho mobilního zařízení Android s androidem v automobilu pomáhá k pohodlnějšímu a efektivnějšímu cestování.

  Pokud máte například v telefonu, který propojíte s Androidem v autě, nainstalovány kompatibilní aplikace s Android Auto od Google, objeví se i na obrazovce zabudované v palubní desce automobilu. Ve většině mobilů je Android Auto již základní aplikací, ostatní si ji mohou stáhnout. Kompatibilních aplikací není mnoho, proto si zde řekněme o těch, které by vám neměly na cestách chybět.

  Online navigace s aktuální dopravní situací

  Aktuální data o provozu včetně uzavírek či hustoty dopravy umí skvěle online navigace od společnosti Google. Díky silné komunitě, která neustále rozšiřuje dopravní informace včetně dat o nehodách, radarech či policejních kontrolách, je velmi populární bezplatná navigační aplikace Waze. Alternativou může být i navigace Google Maps.

  Offline navigace

  Velice kvalitní bezplatnou navigaci nabízí i Mapy.cz od české společnosti Seznam. Hlavní výhodou je možnost si předem zdarma stáhnout mapové podklady pro celý svět, které lze využít k navigaci i v případě nedostupnosti internetového připojení.

  Streaming hudby a podcastů

  Příjemný hudební doprovod je základem snad každé cesty autem. I proto lze využít streamingové aplikace, které v bezplatné verzi dokáží pouštět vybranou hudbu přerušovanou reklamami. Spotify i Youtube Music nabízí již placené Premium verze bez reklam i s možností stahování pro offline použití. Spotify nabízí i možnost přehrávání podcastů, které lze přehrávat i přes Google Podcasty.

  Online rádia

  V případě špatného pozemního radiového signálu nebo v případě nedostupnosti oblíbených rádií je také dobré mít možnost poslouchat rádia přes internetové připojení. To nabízí včetně českých rádií například myTuner, který v případě Google Play Pass je dokonce bez reklam.

  Komunikátory

  Google umožňuje v Android Autu přečíst došlé zprávy z některých komunikátorů. Takové “handsfree” na cestách se jistě vyplatí. Proto pracovat přes kompatibilní komunikátory jako je Messenger, WhatsApp, Signal, Skype, Hangouts, Microsoft Teams a další může usnadnit práci v autě.

  Samozřejmostí by také měla být oficiální aplikace od výrobce vašeho automobilu. Užijte si Android Auto naplno, ať je pro vás cestování maximálně komfortní.

  Přihlásit přes Seznam