More

  Na Koncertu pro budoucnost 17. listopadu vystoupili Pussy Riot, Chinaski či Koller

  Koncert pro budoucnost je již tradiční součástí oslav 17. listopadu v Praze, které zastřešuje platforma Festival svobody. I letos se na velkém pódiu v horní části Václavského náměstí vystřídaly desítky inspirativních osobností veřejného života a předních muzikantů i kapel a společně s diváky oslavili odkaz sametové revoluce, demokratické hodnoty a zamysleli se nad cenou míru. Mezi vystupujícími byli kapely Chinaski, Lenka Dusilová Band, zpěváci Michal Horák, Ben Cristovao a další.

  Hlavním zahraničním hostem byly ruské aktivistky Pussy Riot, které jsou odpůrkyněmi současného ruského vůdce Vladimíra Putina. Kromě svých aktivit na podporu lidských práv v Rusku jsou v Česku známy také z rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem, který ve vulgárním rozhovoru kritizoval jejich texty s frází ku*da sem, ku*da tam.

  Své proslovy přednesl Václav Moravec, hongkongský aktivista Samuel Chu či farářka Martina Viktorie Kopecká. Přečten byl také dopis s poselstvím Jeho Svatosti dalajlámy. Programem provedla moderátorská dvojice ve složení Jindřich Šídlo a Linda Bartošová.

  Dále Vystoupili písničkář Michal Horák, zpěváci Ondřej Ruml, v jehož podání zazněla Modlitba pro Martu, Ben Cristovao s Davidem Kollerem, Lenka Dusilová Band, kapela Chinaski, temperamentní uskupení Čhave Romane, zpěvačka Annet X a slovenský hudebník Pišta Kráľovič, známý jako FVLCRVM, či pražské rapové duo P/\ST.

  Koncert pro budoucnost se koná již od roku 2016 a je součástí platformy Festival svobody, otevřeného uskupení nezávislých občanských iniciativ a organizací pořádajících akce k výročí 17. listopadu. K té se každý rok připojují také regionální organizátoři, ať už jako občanské iniciativy nebo jednotlivci. Každý zvlášť, ale symbolicky všichni společně, připravují kulturní a vzdělávací programy ve svých obcích, pro své sousedy, přátele nebo rodiny, aby oslavili výročí sametové revoluce napříč Českou republikou.

  Přihlásit přes Seznam