More

  Nejbližší moře od Prahy, aneb kam vyrazit na osvěžující únik od městského shonu

  Praha, okouzlující hlavní město České republiky, je známá svými historickými památkami, kultivovanou atmosférou a živým uměleckým a kulturním životem. Nicméně pokud začnete toužit po nádechu svěžího mořského vzduchu a zvuků vln, může se zdát, že jste na špatném místě. Ale nezoufejte! I když Praha je hlavním městem nejlidnatějšího evropského státu bez vlastního moře a oceán je vzdálen tisíce kilometrů, existují možnosti, jak si dopřát mořský únik z městského shonu.

  Jedním z nejbližších moří k Praze je Baltské moře. Nejbližší pláže leží poblíž polského městě Szczecin, které je od Prahy vzdálené přímou čarou zhruba 350 km. Po silnici se jedná o více než 600 kilometrů a zhruba 6 hodin jízdy po německých a polských dálnicích, které jsou pro osobní dopravu z velké části bez poplatku. Pláže Baltu v Polsku i Německu nabízí svůj vlastní kouzelný půvab. Návštěvníci mohou relaxovat na písečných plážích, procházet se malebnými pobřežními promenádami a ochutnat čerstvé mořské plody v místních restauracích. Nevýhodou zůstává nestálé počasí, které je zpravidla horší než na plážích ve Středomoří.

  Další možností je výlet k Severnímu moři, které je od Prahy vzdáleno přibližně 800 km. Německá plážová letoviska jako Cuxhaven nabízejí ideální místa pro odpočinek a relaxaci. Tyto oblasti jsou známé svými písečnými plážemi, nádhernými západy slunce a aktivitami jako jsou surfování, jízda na kole a procházky podél pobřeží.

  Pokud hledáte ještě větší dobrodružství, můžete zamířit k Jadranu, který je sice od Prahy vzdálený přibližně 1000 km, ale nabízí nespočet krásných pláží a turistických atrakcí. Chorvatsko a Slovinsko jsou oblíbenými destinacemi pro dovolenou u moře, s tyrkysově modrými vodami, oblázkovými plážemi a malebnými vesničkami. Itálie zase vyniká písečnými plážemi s vlnolami, které uvítají především rodiny s dětmi.

  Praha sice nemá moře přímo na dosah, ale nejbližší pláže jsou v dosažitelné vzdálenosti. Jestliže jste připraveni investovat trochu více času do cestování, můžete si dopřát osvěžující únik od městského prostředí a vychutnat si kouzlo mořského pobřeží

  Přihlásit přes Seznam