More

  Nejvíce vydělávající čeští tvůrci exkluzivního obsahu si přijdou i na milion měsíčně

  Kolik si vydělávají ti nejlepší Češi tvorbou exkluzivního obsahu na sociální platformy? V poslední době se rozvíjejí platformy, které nabízejí zprostředkování exkluzivního přístupu k obsahu inflencerů jejich fanouškům a dalším odběratelům za měsíční poplatek. Mnoho influencerů tak začíná využívat tyto platformy jako doplňkový příjem ke svému veřejně přístupnému obsahu na YouTube, Instagramu či jinde.

  Celosvětově se využívají platformy jako Patreon, BuyMeCoffe nebo OnlyFans, který je využíván primárně pro lechtivý obsah. Mezi české platformy patří Pickey a Herohero. A právě u Herehero lze z veřejných údajů odhadnout celkovou výši přijmu tvůrce obsahu, protože je zde veřejně uvedena výše měsíčního příspěvku a počet odběratelů. I tak se nemusí jednat o přesnou částku, protože si platformy strhávají provizi ve výši zhruba 15 % a tvůrce obsahu může části odběratelů umožnit bezplatné sledování. Na jiných platformách včetně Patreonu je zveřejnění údajů počtu odběratelů na vůli tvůrce obsahu. Konkrétně na Patreonu působí například populárně naučný investor Ondřej Koběrský, jehož měsíční příjem z poplatků přesahuje milion korun.

  Mezi nejvýdělečnější tvůrce obsahu na Herohero patří populární tvůrci, kteří kombinují vysoké množství odběratelů a vysoký měsíční poplatek. Pro další odhady příjmů na Herohero využijeme předpoklad, že všichni odběratelé skutečně platí plný měsíční poplatek a platforma si strhává zhruba 15 % příjmů.

  Nejvíce si na Herohero pravděpodobně vydělává profil cestovatelky s cestovními tipy S Nikol na cestách, která by si mohla přijít na více než 800 tisíc korun měsíčně. Přes půl milion korun měsíčně by mohl vydělávat moderátor Čestmír Strakatý, který na Herohero zprostředkovává svým pěti tisícům odběratelů celé epizody svých rozhovorů s politiky, celebritami a jinými zajímavými lidmi. Na téměř 300 tisíc korun měsíčně by si mohl přijít influencer Stejk.

  Nad 200 tisíc korun měsíčně by si mohli vydělat influenceři Sugar Denny, která působí hned ve 2 kanálech na Herohero, Jon Marianek, či cestovatelský kanál Letenky od Kuby. I přesto, že se pro většinu tvůrců obsahu nejedná o jediný zdroj příjmu, tak jsou částky jistě zajímavé.

  Přihlásit přes Seznam