More

  Občanská plovárna pod Letnou ožila přes léto koncerty

  Občanská plovárna je nejstaršími dochovanými poříčními lázněmi v Praze. Šlo pravděpodobně o nejstarší podobnou plovárnu v tehdejším Rakousku, která původně vznikla primárně na místě stávající Strakovy akademie. Původně sloužila plovárna všem občanům společně, ale protože zde docházelo ke třenicím, civilisté si postavili vedle svoji – akciovou plovárnu. Té se říkalo Občanská plovárna, k rozlišení od sousední původní Vojenské plovárny.

  Klasicistní budova Občanské plovárny byla postavena v roce 1840 dle návrhu architekta Josefa Ondřeje Krannera, po povodních v roce 2013 prošla rozsáhlou rekonstrukcí ukončenou v roce 2019. Dnes již neslouží tolik ke koupání, ale spíše ke společenským akcím.

  Od roku 1998 se zde natáčela talk show Na plovárně s Markem Ebenem, konají se zde i konference či firemní setkání. Letošní léto ožila venkovní scéna na Občanské plovárně, která nabídla řadu vystoupení od dětských představení, přes muzikály až po koncerty.

  Na scéně se letos vystřídalo množství umělců, které zahrnuje Anetu Langerovou, UDG, Polemic, Michala Hrůzu, Janka Ledeckého. Opakovaně se zde hrál muzikál Noc na Karlštejně, či dětské představení Muzíček – Fidlík a Violenka. Letní sezónu zakončí koncerty Xindla Y a Michala Penka koncem září.

  Zdroj: Wikipedie / Scéna na plovárně / Občanská plovárna

  Přihlásit přes Seznam