První ročník festivalu Paměť národa pořádané dokumentaristy z Post Bellum představil na pražském Strahově výstavu vraků aut zničených Rusy na Ukrajině, výstavy Pocta Václavu Havlovi a Vize Strahova.
Během třídenního festivalu se na akci představila také řada umělců v čele s Thomem Artwayem, Jaroslavem Hutkou, Barborou Polákovou a koncerty dalších umělců. Velký zájem také vzbudil podcast naživo Dobrovský a Šídlo. Mezi další akce patřili promítání tematických dokumentů včetně diskuze s autory, prohlídky strahovského stadionu i hry pro děti. Vstupné na akci konané od čtvrtka do soboty bylo dobrovolné a výtěžek putoval na sbírku Post Bellum na podporu Ukrajiny, díky které posílají obráncům neprůstřelné vesty, stovky dronů a zdravotní materiál v hodnotě desítek milionů korun.
Rozstřílené a jinak zničené vraky aut z kyjevské oblasti Irpině, Buči a Hostomelu jsou reálným svědectvím války na Ukrajině. Prostřednictvím panelů a audionahrávek zprostředkovávaly příběhy jejich majitelů z míst, kde se ruští vojáci dopouštěli těch nejhrůznějších zločinů. Vystavený Range Rover zachránil z Irpině dvě rodiny.
Dokumentaristé z Post Bellum od roku 2001 natáčí a vypráví příběhy 20. století. V archivu Paměť národa zveřejnili už přes 10 000 svědectví válečných veteránů, vězňů nacismu a komunismu, disidentů, ale například i agentů StB. Hledají stále nové způsoby, jak jejich zkušenost předat hlavně mladší generaci a jak příběhy 20. století vyprávět. Sídlem Paměti národa se staly právě prostory v chátrající části stadionu Strahov.