More

  Šimon a Matouš: Skvělý film Buda Spencera a Terence Hilla, kde nehráli

  Bud Spencer a Terence Hill – jména, která automaticky vyvolávají úsměv na tváři milionů filmových fanoušků po celém světě. Tato ikonická herecká dvojice se proslavila svými nezapomenutelnými komediálními westerny, které se staly kultovními kousky kinematografie. Jejich charisma, fyzická síla a nezaměnitelný humor zanechaly neodmyslitelnou stopu v historii filmu. Ale co když bychom vám řekli, že existuje film inspirovaný jejich jmény, ve kterém vlastně vůbec nehrají?

  Ano, Šimon a Matouš je titul, který byste na první pohled mohli spojit s legendárním duem Bud Spencer a Terence Hill, ale ve skutečnosti ve filmu, který si s legendárním duem spojuje většina jejich fanoušků, vůbec nehráli. Film Šimon a Matouš byl natočen v roce 1975 italským režisérem Giuliano Carnimeoem a snaží se využít slávy Spencera a Hilla. V hlavních rolích tak najdete dvojici Antonio Cantafora a Paul L. Smitha, kteří jsou až překvapivě podobní slavné dvojici.

  Jednoduchá zápletka skýtá skvělý prostor dvěma neuvěřitelným smolařům – Šimonovi a Matoušovi. Hoši nevědomky pašují diamanty po nichž pasou party ziskuchtivých zloduchů. Ovšem vzít našim hrdinům něco, co sami nechtějí dobrovolně vydat není tak snadné. Film plný bitek a situací postavených na hlavu – zkrátka fantastická italská komedie bez hlavy a paty, zato s tělem plným špaget a smíchu.

  Úspěch této komedie značí i první díl Šimon a Matouš jedou na riviéru, ve kterém pašují místo diamantů zbraně a který vyšel ve stejném roce.

  Ukázka z filmu Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

  Přihlásit přes Seznam