More

  Bavorský hostinec bez alkoholu – nový směr budoucnosti?

  Hostinec Zur Sägemühle nacházející se v malém městečku Hilpoltstein v Bavorsku, se stal nedávno předmětem pozornosti. Jeho majitel, Vladimir Kloz, učinil neobvyklé rozhodnutí, které zaujalo jak místní obyvatele, tak i návštěvníky z okolí.

  Od poloviny ledna se totiž rozhodl, že jeho podnik přestane nabízet jakékoli alkoholické nápoje, včetně piva. A proč? Protože sám měl s pitím lihovin velký problém. Vladimir byl alkoholik a jeho manželka, Kerstin Gößl, se mu dlouhodobě snažila pomoci. Po jednom přehnaném pití na Silvestra skončil dokonce v nemocnici, kde se podrobil detoxikaci organismu. Po návratu domů stál před volbou: buď půjde na tříměsíční protialkoholní léčení a hospodu zavře, nebo jednoduše vypustí z nápojového lístku veškerý alkohol.

  Vladimir se rozhodl pro druhou možnost. Jeho podnik nyní nabízí pouze nealkoholický sortiment, včetně piva, vína a ginu, ale vše bez jediného gramu lihu. Tato změna je v bavorském regionu Franské Švýcarsko, kde Hilpoltstein leží, opravdovou raritou. Tento region je totiž známý svou vysokou koncentrací pivovarů a lihovarů na světě.

  Aby si Vladimir a Kerstin udrželi zákazníky, rozšířili nabídku jídel. Kromě veganských pokrmů nyní nabízejí také bezlepkové a bezlaktózové menu. Hosté jsou nadšeni a ocení upřímnost majitele, který sám střízlivý vaří. Lidé, kteří se ocitnou v okolí Hilpoltsteinu tak mohou navštívit tuto neobvyklou hospodu a ochutnat její nealkoholické speciality.

  Zdroj: Bild

  Přihlásit přes Seznam