More

  Blíží se netradiční souboj univerzit Gaudeamus alkotour

  Gaudeamus alkotour, založený v roce 2010 v Praze, je unikátní série studentských halových a klubových akcí po celé ČR, probíhající během podzimu. V rámci celé série mezi sebou soutěží studenti vysokých škol v daných městech o titul, který obdrží instituce s největším počtem vypitých drinků.

  Součtem výkonů se zároveň příslušné město dostává do meziměstského souboje. Hodnocení probíhá na základě žetonů, které každý návštěvník dostane za zakoupené drinky. Tyto žetony následně vhodí do příslušného boxu své univerzity. Průběžné výsledky klání jsou během akce promítány na LED obrazovce nebo projekcích v klubu.

  Celkově bylo od roku 2010 v rámci Gaudeamus alkotour napříč všemi městy vypito přes 230 000 drinků. A to i díky tomu, že po vyprodaných mejdanech v Praze, Brně a Ostravě přišlo v roce 2017 rozšíření také do Plzně a Olomouce.

  Letos začíná Gaudeamus alkotour 2023 18. října v brněnské Flédě, kde svedou souboj MUNI, VUT, MENDELU, UNOB a VETUNI. Titul z loňska obhajuje VUT. Následně se bude alkotour konat 24. října v pražském PVA Letňany, kdy s najednou potkají v hale všechny bojující vysoké školy – tedy ČVUT, ČZU, UK, VŠE, VŠCHT a POLAC. Třetí zastávkou alkotour bude 31. října olomoucká Varna, kde bojují fakulty UPOL. Na jednotlivých akcích vystoupí známí DJ jako například DJ Roxtar.

  Přihlásit přes Seznam