More

  OpenAI představuje revoluci v generování videí umělou inteligencí

  Sora AI je nejnovější model umělé inteligence od OpenAI, který byl oznámen 15. února 2024. Sora je schopná vytvářet realistická videa až minutové délky na základě textových instrukcí. Co je na ní zajímavé, je její schopnost dodržovat pokyny uživatele nejen co se týče obsahu videa, ale také jeho stylu.

  Sora je textový model pro generování videí. Může vytvářet scény na základě písemných popisů a pokynů. Zde je několik příkladů toho, co Sora dokáže:

  Stylová žena v Tokiu: Sora může vytvořit video, ve kterém se stylová žena prochází ulicemi Tokia s teplým zářícím neonem a animovanými reklamními poutači. Nosí černou koženou bundu, dlouhé červené šaty, černé boty a černou kabelku. Její sluneční brýle a červená rtěnka dodávají dojem sebevědomí a ležérnosti.

  Vlnící se vlny u Big Sur: Sora může zachytit dramatickou scenérii vln, které se rozbíjejí o skalnaté útesy na pláži Garay Point v Big Sur. Modré vody vytvářejí bílé špičky vln, zatímco zlaté světlo zapadajícího slunce osvětluje skalnaté pobřeží. Malý ostrov s majákem je vidět v dálce.

  Krásný svět korálového útesu z papíru: Sora může vytvořit pohled na korálový útes plný pestrobarevných ryb a mořských tvorů.

  Korunkový holub: Sora může zachytit krásu holuba korunovaného, jehož modré peří a červené hrdlo jsou ohromující.

  Vytvořené záběry umělou inteligencí jsou velice zdařilé a je těžké poznat, že se nejedná o skutečné záběry. I když jsou občas v záběru logické chyby, kdy například zmizí lidé nebo se přidá třetí packa kočky jako v následující ukázce, jedná se revoluční technologii, která umožní vytvářet hollywoodské scény s minimálním rozpočtem.

  Sora je opravdu inovativní nástroj, který umožňuje převést textové popisy na poutavá videa. Její potenciál je široký, ať už jde o virtuální realitu, filmovou produkci nebo další oblasti, kde je potřeba vizuální kreativita.

  Zdroj: OpenAI

  Přihlásit přes Seznam