More

  Comic-Con v Praze navštívilo na 20 tisíc fanoušků fantasy

  Comic-con Prague je největší akce v Česku, kde se sejdou nejlepší čeští cosplayeři, herci a tvůrci fantasy z Česka i ze světa. Letos tak před 20 tisíci návštěvníky na pódium excelovali nejen Josef Dvořák ze seriálu Návštěvníci či tvůrce Čtyřlístku Jaroslav Němeček, ale i temný císař Ian “Palpatine” McDiarmid ze Star Wars, Richard D. “MacGyver” Anderson známý i z Hvězdné Brány, či Danny Glover z Predátora 2 nebo Smrtonosné zbraně a další.

  Pátek se nesl primárně v duchu cosplayerů a slavnostního zahájení eventu. Fantastické zahajovačky a symbolického přestřižení pásky se zúčastnili všechny TOP hollywoodské i české hvězdy nebo slavní komiksoví tvůrci, které budou moci potkat fanoušci během celého festivalu, mezi nimi například Danny Glover, Raphael Luce, Dan Fogler, Corin Nemec, Richard D. Anderson, Matt Ryan, Ian McDiarmid, Rob Williams, Brian Bolland nebo Josef Dvořák a Jaroslav Němeček. 

  V pátečním programu nejvíce táhla fanoušky beseda Iana McDiarmida, který se proslavil svou rolí císaře Palpatina v sérií Star Wars, ale i talk show Josefa Dvořáka, který vzpomínal na 40. výročí kultovního seriálu Návštěvníci.

  Sobotní vstupenky byly beznadějně vyprodané, milovníky herních, filmových a seriálových i komiksových světů zaujala v programu hlavně soutěž Pragocosplay, kde nešlo jen o schopnost vyladit kostým do posledního detailu, ale hodnotil se také herecký talent, který daný fanoušek předvedl na pódiu.

  Tahákem byly také ranní SG-1 týmová talk show s Corinem Nemcem a Richardem D. Andersonem nebo beseda s Alešem Svobodou, českým bojovým pilotem a kapitán Armády ČR, který v listopadu 2022 uspěl ve výběrovém řízení Evropské kosmické agentury a stal se členem záložního týmu astronautů, společně s moderátorem z České televize Danielem Stachem. Představily se také hvězdy Čtyřlístku, konkrétně se uskutečnil společný panel Jaroslava Němečka, zakladatele a tvůrce legendárního Čtyřlístku, spolu s komikem Lukášem Pavláskem, který do časopisu přispěl hned několika scénáři.

  Nedělními best-of se staly zejména talk show o filmové hudbě se světoznámým skladatelem a orchestrátorem Conradem Pope či talk show Danny Glovera. Na Voyo stage bylo možné poprvé zhlédnout trailer k česko-slovenské fantasy minisérii Vědma z produkce Voyo Originál. Představila ji autorka námětu a scénáře Adriana Kronerová, režisér Jakub Kroner a herci Josef Trojan a Denis Šafařík. V neděli se také konala diskuze se “Zvědátory” Martinem Rotou a Patrikem Kořenářem.

  Přihlásit přes Seznam