More

  Minisérie Arnold rozebírá podrobně Schwarzeneggerův život

  Arnold Schwarzenegger je jednou z nejikoničtějších osobností moderní doby. Jeho pozoruhodná cesta z náctiletého sportovce do světa filmu a následně do politiky ho učinila jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších jedinců v mnoha různých odvětvích.

  To vše nyní shrnuje jeho osobní zpověď v třídílné dokumentární sérii Arnold od Netflixu.

  Díl 1. Sportovec

  Arnold Schwarzenegger se narodil v roce 1947 v rakouském Grazu. Od mládí byl fascinován tělesnou silou a kulturistikou. V devatenácti letech se přestěhoval do Spojených států, kde se začal aktivně věnovat kulturistice. Stal se sedminásobným vítězem soutěže Mr. Olympia, což je prestižní kulturistická soutěž. Jeho nadlidská fyzická síla a forma ho učinily legendou v tomto odvětví.

  V prvním díle Arnold popisuje svůj život v Rakousku, svoji rodinu včetně otce, který sloužil v poražené nacistické armádě, i své kulturistické vzory.

  Díl 2. Herec

  Jeho úspěch v kulturistice mu otevřel dveře do světa filmu. Arnold začal svou hereckou kariéru ve filmu Hercules v New Yorku a později si získal obrovskou popularitu jako hvězda akčních filmů. Proslavila ho ovšem až role ve filmu Barbar Conan o dvanáct let později. Jeho charakteristický přízvuk a nekompromisní přístup k hereckým rolím ho katapultovaly k úspěchu v sériích jako Terminátor, či Predátor. Jeho filmové výkony a charisma ho učinily jedním z nejvýznamnějších herců všech dob.

  Ve druhém díle tak popisuje svoji cestu k herectví, souteživost se Sylvestrem Stallonem i přechody mezi sci-fi a komedií.

  Díl 3. Američan

  V roce 2003 Schwarzenegger překvapil svět, když se rozhodl kandidovat na post guvernéra Kalifornie. Jeho charisma, znalost politiky a podnikatelské zkušenosti ho nasměrovaly k vítězství. Stal se 38. guvernérem Kalifornie a sloužil ve funkci až do roku 2011. Během svého politického působení se snažil prosazovat environmentální politiku a zlepšení infrastruktury. Tuto část jeho života včetně současnosti popisuje třetí díl série.

  Arnold Schwarzenegger je výjimečným příkladem toho, jak tvrdá práce, odhodlání a talent mohou vést k úspěchu v různých oblastech života. Jeho cesta od sportovce přes herce až k politikovi je inspirativní a ukazuje, že s odhodláním a neúnavnou prací lze dosáhnout i zdánlivě nespojitelných cílů. Schwarzenegger se stal ikonou, která inspirovala generace lidí po celém světě.

  Přihlásit přes Seznam