More

  Praha a Univerzita Karlova otevřely populárně vědecké centrum Didaktikon

  V Kampusu Hybernská dnes proběhlo slavnostní otevření populárně-vědeckého centra Didaktikon za účasti náměstka ministra školství, vedení pražského magistrátu i zástupců univerzity.

  Nové vzdělávací centrum Didaktikon je společným projektem Univerzity Karlovy a Kampusu Hybernská, z. ú., resp. hlavního města Prahy. Jedná se o prostor určený k experimentování, objevování a učení se hrou, který vzájemně propojí zejména pražské základní a střední školy s didaktickými obory pěstovanými na Univerzitě Karlově. 

  V nově zrekonstruovaném patře si návštěvníci mohou vyzkoušet 10 expozic vzniklých v rámci mezifakultních spoluprací či přijít na přednášky a workshopy určené pro široké spektrum zájemců. Jako bonus je pro zájemce připravena také úniková hra na světové jazyky a jejich vliv na naše vnímání světa.

  Manažerka centra RNDr. Tereza Martínková Bártlová, Ph.D. k Didaktikonu uvádí: “Hlavním cílem Didaktikonu je vzdělávat žákyně a žáky základních a středních škol heuristickou metodou, tedy metodou řízeného objevování. Žáci se tak stávají aktivními účastníky výuky. Vnímají učení jako činnost, kterou konají oni sami, ne jako něco, co je na nich vykonáváno zvenčí.”

  “Další cílovou skupinou Didaktikonu jsou učitelé. Díky unikátnímu spojení různých didaktických oborů Univerzity Karlovy pomáhá Didaktikon experimentálně rozvíjet výuku, poskytovat jim možnost přistupovat nejen k vlastnímu vzdělávání, ale i vzdělávání budoucích žáků kreativně, integrovat různé didaktické postupy, technologie a vědecké disciplíny,” dodává Bártlová.

  Populárně vědecké centrum Didaktikon / Foto: Tomáš Martínek

  Didaktikon bude pro zájemce z řad veřejnosti otevřen v průběhu září každý čtvrtek od 14:00 do 17:00 po předchozí registraci. Žáci mohou Didaktikon navštívit se svými učiteli v rámci školních exkurzí po objednání.

  Přihlásit přes Seznam