More

  Univerzita Karlova zahájila nový akademický rok představením nového vizuálního stylu

  V Kampusu Hybernská proběhlo již tradiční zahájení akademického roku. Vedení UK při té příležitosti představilo novinku, propagační logo univerzity. „Odkazuje na Svatováclavskou korunu Karla IV., zachovává úctu k tradici, ale současně je lehké, moderní a flexibilní. Takové, jaká chce být i naše univerzita,“ vysvětlila rektorka Milena Králíčková.

  „Nebojte se, historickou pečeť, na niž jsme pyšní, rozhodně nerušíme,“ mírnil obavy hned v úvodu svého projevu prorektor pro vnější vztahy Martin Vlach s tím, že reprezentační vizuální styl je nicméně obtížné srozumitelně a efektivně používat pro všechny typy komunikačních kanálů, materiály a propagační tiskoviny. „Novým propagačním logem odkazujeme na to nejcennější – Svatováclavskou korunu a našeho zakladatele Karla IV., který jí dal do vínku sv. Václava, patrona naší univerzity. Univerzita Karlova, to je především sedmnáct fakult. Věřím, že nové logo dokáže celé naše barvité společenství sjednotit,“ dodal prorektor.

  I přes mírnění obav sklízí nový styl vlnu kritiky na sociálních sítích především od těch diskutujících, kteří nechápou, že se jedná o doplnění stávajícího vizuálu s pečetí, a ne jeho nahrazení.

  Propagační logo navrhlo pro Univerzitu Karlovu Autority studio. „Bylo to tři čtvrtě roku práce,“ přiznal autor grafického návrhu Jan Pilik. Hned od prvních jednání prý věděl, že nebude možné experimentovat s abstraktními trendy, které by neměly dlouhou životnost. „Proto jsme se rozhodli logem otevřeně odkázat k historii Univerzity Karlovy. Vše jsme podřídili úctě k pečeti a snažili se, aby byl jednotný styl propsán všemi fakultami. Především studenti si snad užijí budoucnost s tímto vizuálem, který má potenciál se dále rozvíjet,“ věří Jan Pilik.

  Podobu vizuálního stylu, možnosti i další vývoj přibližují prorektor pro vnější vztahy UK Martin Vlach a proděkan pro vnější vztahy a rozvoj FTVS UK Aleš Vlk. Moderuje Luboš Veverka v rozhovoru pro UK Fórum.

  Přihlásit přes Seznam