More

  Českolipští podporovatelé Ukrajiny se vytrvale schází každý týden již od zahání ruské invaze

  Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu se demokraticky smýšlející občané České Lípy na ukázku podpory s trpícím národem pravidelně každý pátek od 17 hodin scházejí na náměstí TGM. Pravděpodobně se jedná o nejvytrvalejší pravidelnou podporu v podobě veřejných setkání v Česku.

  V pátek 19. května 2023 proběhlo již 64. symbolické setkání na podporu Ukrajiny. První setkání proběhlo už po zahájení ruské invaze na jaře 2022. Občané se svolávají přes stránku Kroky pro demokracii na sociální síti Facebook. Během veřejného setkání, kterého se pravidelně účastní několik desítek občanů, diskutují možnosti podpory boje za svobodnou a demokratickou Ukrajinu proti agresorovi i aktuální dění.

  https://www.facebook.com/miroslav.hudec.77/posts/pfbid02jCSmAiJi3zMHHbwJXU5bMHhPpzSa6KuQjddKcAtMWLN1gBDygLJwxPtD8dm711HPl?__cft__[0]=AZUv_QZaMrw2fsO-wlw06SkNOy8UluW8sodo7zj6lwFiBnvwTgpdI-bufNkYs-rWvnfjLu-iW-WzDfeqX3Qty3n3X2S3j9wwaRqc2iAFxVKZmO4wDi_-RVQigGSAbXtyhpyrITGbNKyzEAWvNrt–ojXhXZgWvIUdXUoK2UjQPRfGQ&__tn__=%2CO%2CP-R

  Příští setkání proběhne opět v pátek od 17 hodin na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka v České Lípě. Účastníci si uvědomují, že i přes ekonomickou a energetickou krizi je podpora Ukrajiny potřeba. Ukrajina bojuje nejen za sebe, ale i za celou demokratickou a svobodnou Evropu a budoucí prosperitu v EU. Vytrvalost pravidelné podpory českolipských občanů je v době různých dezinformačních kampaní a sílící ruské propagandy potřeba o to více, jak si uvědomují sami účastníci pravidelných setkání.

  Přihlásit přes Seznam