More

  Threads, konkurent Twitteru, je v Česku

  Od tohoto týdne je možné instalovat aplikaci Threads od Mety na vaše mobilní zařízení i v Česku. Aplikaci lze stáhnout na iOS, případně využít webovou verzi. Pokud vám není instalace Android aplikace umožněna, zkuste vyhledat “Threads” přes instagramové vyhledávání, pokud vám není umožněna instalace z Google Play Store (mělo by být dostupné v blízké době), zkuste využít instalaci z jiného tržiště jako je Samsung Galaxy Store apod.

  Threads vs Twitter: Jak se liší nová sociální síť?

  Threads je nová sociální síť, kterou spustila společnost Meta (dříve Facebook) 6. července 2023 původně v USA. Threads je navržena jako platforma pro sdílení krátkých textových příspěvků, podobně jako Twitter. Nicméně, Threads se od Twitteru liší v několika klíčových aspektech, které si v tomto článku podrobněji představíme.

  Vazba na Instagram

  První rozdíl mezi Threads a Twitterem je ten, že Threads vyžaduje, abyste měli účet na Instagramu, který je také součástí společnosti Meta. Při registraci do Threads můžete importovat své údaje z Instagramu, jako je vaše biografie, ověření a seznam sledovaných uživatelů. Threads je tak úzce propojen s Instagramem.

  Twitter (nazýván také X) naopak není vázán na žádnou jinou sociální síť a můžete se zaregistrovat pouze pomocí e-mailové adresy nebo telefonního čísla. Twitter také umožňuje smazat nebo deaktivovat váš účet kdykoli, bez toho, aby to mělo dopad na jiné platformy, které používáte.

  Funkce

  Přidané příspěvky lze na Threads upravit do 5 minut po jejich přidání. U Twitteru mohou upravovat pouze platící uživatelé.

  Na Threads lze mít soukromý i veřejný profil obdobně jako na Instagramu. Na Twitteru je také možné mít soukromý účet, znemožnit přístup lze také pomocí blokování uživatelů.

  Threads umožňuje označovat profily včetně instagramových, které ještě nebyly na Threads založeny. Threads umožňuje přidávat zvukové nahrávky i kombinovat různé formáty v jednom příspěvku.

  Příspěvek na Threads může obsahovat až 500 znaků, což je více než na Twitteru, kde e to standardně 280 znaků. Zatím na Threads nenajdete ani reklamy.

  Zprávy

  Threads také nemá žádnou možnost soukromého zasílání zpráv mezi uživateli, což je na Twitteru možné pomocí funkce DM (direct message). Protože Threads je propojen s Instagramem, lze využít systém zpráv na Instagramu.

  Závěr

  Threads je nová sociální síť, která se snaží konkurovat Twitteru v oblasti sdílení krátkých textových příspěvků. Při prvním přihlášení můžete získat množství sledujících, protože je umožněn import vašich sledujících z Instagramu. Twitter je nezávislý na jiné platformě, dostupný na různých zařízeních a nabízí bohatší a rozmanitější formáty a funkce obsahu. Threads je stále v rané fázi vývoje a může se v budoucnu zlepšit, ale zatím se zdá, že Twitter je stále lídr krátkých textových příspěvků, což ukázal i zájem o Threads v USA, kde po úspěšném startu došlo ke snížení počtu pravidelných uživatelů. Kromě toho těmto dvoum konkuruje i svobodná federalizovaná platforma Mastodon, která má též podobné funkce.

  Porovnat zobrazení jednotlivého profilu na daných sociálních sítích můžete pomocí následujících odkazů:

  ThreadsTwitter (X)Mastodon

  Zdroj: vlastní testování daných platforem

  Přihlásit přes Seznam